Základní informace

Kolej prostě žije, nejen studiem živ je člověk. SÚZ VŠE tyto potřeby studentské obce chápe, a proto se snaží provozovat koleje tak, aby se staly příjemným místem pro studium a navazování kontaktů mezi studenty různých ročníků a zaměření.

Bydlení na koleji má poměrně zásadní výhody oproti pronájmu bytu. Není třeba se o nic starat, veškeré vybavení máte k dispozici už při nastěhování. Mimo běžného zařízení pokoje můžete používat také pračku, kuchyňku, studovnu a podobně. Stejně jako máte možnost za velmi výhodných podmínek využívat sportovního vybavení, například posiloven a dalších život zpříjemňujících vymožeností, jejichž nabídka se stále zpestřuje.

Rooseveltova kolej je sedmipatrová budova ze čtyřicátých let dvacátého století, která byla kompletně zrekonstruovaná v roce 2001 s bezbariérovým vstupem a disponuje kapacitou 371 lůžek. K dispozici je 19 jednolůžkových, 111 dvoulůžkových a 44 třílůžkových pokojů. Polovina pokojů je uspořádána do buněk s vlastním sociálním zařízením a polovina pokojů má společné sociální zařízení na patře. Struktura buněk je 1+2 (jednolůžkový a dvoulůžkový pokoj), 2+2 (dva dvoulůžkové pokoje) nebo 2+3 (dvoulůžkový a třílůžkový pokoj), tedy v rámci jedné buňky je umístěno 3, 4 nebo 5 lůžek. Každá buňka je vybavena vlastní kuchyňkou s kuchyňskou linkou (bez kuchyňského náčiní a nádobí), elektrickým ohřívačem a lednicí, a dále vlastní koupelnou se sprchou, WC a umyvadlem. V rámci kapacity buněk je jedna buňka pro 5 osob struktury 2+3 v bezbariérovém provedení.

Kolej se nachází v atraktivní lokalitě v Praze 7 Holešovicích poblíž Výstaviště. V blízkosti se nachází tramvajová zastávka Výstaviště. Stanice metra Nádraží Holešovice (červená trasa C) a vlakové nádraží Holešovice jsou vzdáleny jednu zastávku tramvají ze stanice Výstaviště.

  • Autor: Webmaster
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: